יש נושאים שעליהם נצטרך לעבוד שנים רבות. הם סבוכים. כמו הדוק השחור שקבור בתחתית הערימה, נצטרך הרבה מהלכים עד שאפשר יהיה להוציא אותם, לפתור אותם. יש אנשים שכדי למצוא זוגיות מתאימה ולהצליח להשאר בה, יצטרכו להגמל מאלכוהול או וורקוהוליזם חמור. אולי לעבד טראומות שגורמות להם להימשך לטיפוסים לגמרי לא מתאימים. אירועים מיניים שצפים ועולים ברגעי האמת יצטרכו התייחסות, אולי ארוכה. זה יכול להיות מסע ארוך. ואולי אני עצמי היתי שותפה בחלק מהמסע הזה.

משהו מהותי השתחרר

עד שיום אחד אנחנו מסתכלים, והדוק השחור חופשי. עוד יש דוקים להרים, ואולי לא מעט – אבל גם הרמנו מספיק. משהו מהותי מאוד השתחרר. ופתאום הגבר הזה מוצא את עצמו עם אישה מתאימה, שהוא מאוהב בה ונמשך אליה, וגם היא. אחרי שנים של אי רצון בכלל לצאת לדייטים, התחבטויות עם זה, רומנים לא בריאים, דייטים כושלים, זה קורה. היא פה, וזה נראה מתאים. הוא מחבב את המשפחה שלה, היא את שלו, הוא מעריך אותה והיא אותו. זה יכול להיות זה.

זהירות – לא להתבלבל

אתם יודעים מה עלול לקרות כאן?

הוא יכול להתבלבל. הוא – ואחרים במקום הזה – כל כך רגילים לעמוד בתחנת הרכבת ולפסול כל רכבת שעוברת, שהוא לא יודע איך לעלות על רכבת. מה שאחרים עושים בטבעיות היא פעולה שהוא לא מכיר. לזהות את הרכבת הנכונה כשהיא מגיעה, לגשת אליה יחד עם שאר האנשים, ולהכנס.

בצדק הוא פסל את הרכבות הקודמות. הוא לא היה במקום המתאים להכנס לזוגיות, או שהנשים לא היו מתאימות. אבל עכשיו הוא מוכן והיא מתאימה – והוא צריך לעשות קפיצה פנימית וחיצונית. להגיד "כן" היכן שהתרגל להגיד "לא". להסכים לקחת איתו בתיק את כל הפחדים – תמיד יש – ולצעוד קדימה, לטריטוריה חדשה. להסכים לפגוש את הקשיים החדשים. את אלו שעל הרציף, לבד במשך שנים ללא זוגיות, הוא כבר מכיר. התרגל אליהם. קשר יכלול קשיים חדשים.

האם זה טוב מכדי להיות אמיתי?

יחד עם ההתרגשות הגדולה של ההתאהבות יש פחד משתק. בצד הבטחון שבזיהוי – זה זה – יש גם הטלת ספק. מתוך הרגל. האם יכול להיות שזה באמת קורה? זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי – לא כי זה לא אמיתי, אלא כי הוא לא מכיר את המצב הזה. שבו הוא יכול להיות בקשר טוב עם אישה מתאימה.

התפקיד שלי – ואני כבר מכירה אותו – הוא לזהות את הנקודה הזו. שבה כן. זה עכשיו. זו הרכבת הנכונה, אל תתבלבל. לחץ על הכפתור הירוק, והדלת תפתח. עבור לטריטוריה החדשה – שבה יהיו לך אתגרים חדשים, וכמה זה משמח. אני צריכה לעזור להכיל את השמחה המציפה  בצד הפחד שבצעד עצום וחדש שהוא עבד שנים לקראתו ועכשיו קורה.

מזל טוב!

אולי יעניין אותך גם: